''Brake dance'' kā dzīves stils
''Lai nodarbotos ar breiku, jābūt ļoti lielam gribasspēkam, pacietībai un lielai drosmei. Drosmei ne tikai iznākt skatītāju priekša, bet arī uzdrošināties būt pārākam par pretinieku,'' par savu aizraušanos ar breiku ''Staburagam'' stāsta viens no ''brake dance'' grupas ''Amnesy funk'' dalībniekiem Sergejs Lukjanovs.
19 gadus vecais aizkrauklietis Sergejs Lukjanovs mācās Aizkraukles arodvidusskolas 3. kursā par automehāniķi. Ar ''brake dance'' Sergejs aizrāvies aptuveni pirms diviem gadiem. Viņš stāsta, ka, nodarboties ar breiku, viņu pamudināja citi breikeri. ''No sākuma tikai skatījos un ar interesi vēroju kā dejo citi. Iepatikās. Pagāja pāris gadu un nolēmu pamēģināt pats, '' teic Sergejs.
Puisis stāsta, ka breiks nav tikai nodarbošanās, bet gan dzīves stils.
Sergeja un grupas rīcībā ir vairākas telpas, kur puiši var nodarboties ar dejošanu.
Parasti viņi trenējas Aizkraukles pilsētas bērnu un jauniešu centrā zālē, Aizkraukles pilsētas kultūras namā vai Aizkraukles arodvidusskolā. Vasarā – uz ielas vai skeiteru parkā uz rampas. Puiši trenējas aptuveni divas vai trīs stundas, trīs vai četras reizes nedēļā. Vasarā trenējas biežāk.
Oficiāla trenera nav, bet pa retam gadās, ka atnāk kāds pieredzējušāks
breikeris, kurš iemāca kaut ko jaunu, kādu nezināmu kustību vai vienkārši dalās pieredzē. Taču lielākoties puiši paši skatās un mācās no ''YouTube'' ievietotajiem video, un pēc tam mēģina atkārtot ko līdzīgu. Pieredzi iegūst arī sacensībās.
Lai izpildītu sarežģītus breika elementus, vajag būt fiziski spēcīgam. Īpaši stiprām jābūt rokām, bet tas nāk ar laiku. ''Tas ir grūts darbs un sarežģīta tehnika, ''stāsta Sergejs. ''Ir brīži kad nesanāk un gribas visu pamest, bet jau pēc piecām minūtēm dusmas un stress pāriet, un atkal viss ir kārtībā.
Savos priekšnesumos izmantojam, piemēram, robota kustības, kas apvienotas ar akrobātikas elementiem, dejojot ''Hip-hop'', ''Funk'' vai ''Brake beat'' mūzikas ritmā.
Akrobātikas elementu ir ļoti daudz, piemēram, griešanās uz galvas, pārvietošanās uz rokām u.c. Ir divi breika deju veidi: zemais — ar akrobātikas elementiem — un augšējais — vienkāršas kustības ritmā, piemēram, robota. Lai nodarbotos ar breiku nekāds īpašs aprīkojums nav vajadzīgs. Galvenais ir gluda grīda vai preskartona loksne, kas vajadzīga zemajam breikam. Atliek vien ieslēgt mūziku, un mēģinājums var sākties.''
Draugi un kursabiedri atbalsta Sergeja aizraušanos. Vecāki ne pārāk, jo uztraucas par traumām. Bieži gadās nobrāzumi un zilumi. Ir gadījies arī sastiept kāju vai izmežģīt pirkstu. Tomēr traumas viņu nebaida.
Sergejs atzīst, ka šobrīd Aizkrauklē breiks vairs nav tik populārs kā agrāk. Bijis daudz vairāk jauniešu, kuri ar to nodarbojās.
Sergejs un viņa grupas biedri dejo savam priekam, piedalās sacensībās un dažādos pasākumos, lai gūtu pieredzi nevis uzvarētu.
Agrāk Sergejs nodarbojās ar ''Free - running''. Tā ir skriešana, kas sevī ietver ātru un racionālu šķēršļu pārvarēšanu ar dažādiem akrobātikas elementiem. Parasti skriešana notiek uz ielas vai pamestās ēkās. Sergejs guva smagu kājas traumu, tāpēc nācās šo aizraušanos pamest.
Uzziņai:
Grupa “Amnesy funk” kuras sastāvā šobrīd ir trīs dalībnieki : Sergejs, Vasīlijs un Vadims, izveidota pirms diviem gadiem Aizkrauklē, kur puiši darbojas joprojām.
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra