“Lauma A” par soliņu prasa 500 eiro; iedzīvotājiem tas šķiet pārāk dārgi
Redakcijā vērsās aizkraukliete (vārds, uzvārds zināms — aut.) ar jautājumu — kāpēc pie mājas Draudzības krastmalā 2 nav ierīkots soliņš? Aizkraukliete vēlējās noskaidrot, kā kompetencē ir soliņa ierīkošana un vai tiešām iedzīvotājiem tas jādara par saviem līdzekļiem?
Lielākā daļa — pensionāri
Aizkraukliete stāsta, ka gan viņas māte, gan lielākā daļa šīs daudzdzīvokļu mājas iemītnieku ir vecākā gadagājuma, daudziem ir nopietnas veselības problēmas un arī apgrūtināta pārvietošanās: “Reizēm ir tā, ka vecajiem cilvēkiem ir grūti nostāvēt pie mājas ieejas durvīm, kamēr radinieki piebrauc ar automašīnu, lai dotos pie ārsta vai iepirkties. Ir cilvēki, kuri pārvietojas ar kruķiem, spieķīti, tāpēc soliņš pie mājas ieejas durvīm būtu ļoti noderīgs. Nesen atklāja mākslinieka veidotu soliņu pie Interešu izglītības centra, priecājos, ka pilsēta top sakoptāka un to labiekārto, taču darāmā vēl ir daudz. Soliņi ir teju pie katras daudzdzīvokļu mājas durvīm, pie bērnu rotaļu laukumiem, tikai mēs esam vieni no retajiem, kuriem tā nav.”
Veido iekrājumus
Mājas iedzīvotāji veido iekrājumus lielākiem darbiem, pirms kāda laika arī aktualizējot šo vajadzību. Sākumā mājas pārstāvis vērsās pašvaldībā, no turienes tika nosūtīts ar problēmu uz apsaimniekošanas uzņēmumu “Lauma A”. Sākotnējie “Laumas A” aprēķini soliņa izgatavošanai un ierīkošanai bijuši ap 200 eiro, pēc tam — 500 eiro. Iedzīvotāji tik lielu naudas summu uzskatījuši par neatbilstošu, tāpēc iecere atkal palikusi pusratā.
“Staburags” sazinājās ar Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektoru Kasparu Sniedzīti, kurš skaidro, ka pašvaldībai nebūtu korekti nostāties starp iedzīvotājiem un apsaimniekotāju, risinot radušās problēmas. Runājot par soliņiem, viņš stāsta, ka lielākā daļa soliņu pie rotaļu laukumiem, tāpat pie daudzdzīvokļu namu ieejām tur ierīkoti dažādu projektu laikā, renovējot māju fasādes un veicot citus darbus.
|
Var izvēlēties arī citu uzņēmumu
Savukārt SIA “Lauma A” vadītājs Modris Bite skaidro, ka situāciju nedaudz sarežģījis fakts, ka soliņš pie šīs mājas Draudzības krastmalā 2 nav bijis vēsturiski, kopš mājas celšanas: “Ja kādreiz soliņš tur būtu bijis, tad tā atjaunošana neradītu grūtības. Pirms pāris mēnešiem par šo jautājumu runājām ar mājas pārvaldnieku, ir precizēta gan soliņa ierīkošanas vieta, gan izmaksas. Jā, soliņa izgatavošanas un ierīkošanas izmaksas esam aprēķinājuši ap 500 eiro — tomēr ir svarīgs gan izturīgs materiāls, gan vizuāla pievilcība un tā iekļaušanās kopējā pilsētvidē.”
Modris Bite teic, ka soliņu ierīkošana arī citās mājās nereti ir strīdus iemesls, jo parasti augšējo stāvu iedzīvotāji to ļoti vēlas, bet pirmo, otro stāvu — nevēlas, lai izvairītos no kompānijām un garāmgājējiem, kas nereti iemīļo šīs vietas un pulcējas, trokšņo. “Domāju, problēmu varam atrisināt, veidojot dialogu, esam tam atvērti un arī iedzīvotājiem ir tiesības izvēlēties kādu citu uzņēmumu, kas šo soliņu var izgatavot un ierīkot lētāk,” teic Modris Bite.
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra