Ieceļ Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektoru

Aizkraukles novada domes sēdē vakar par novada pašvaldības izpilddirektoru iecelts aizkrauklietis Kaspars Sniedzītis. Amata pienākumus viņš sāks pildīt
7. septembrī.
Izvēlas no konkurentu saraksta
Konkurss šim amatam netika rīkots. Novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums sēdē pamatoja, ka likuma “Par pašvaldībām” 68. pantā noteikts: “Pēc domes priekšsēdētāja priekšlikuma dome ieceļ izpilddirektoru, kas pašvaldības nolikumā noteiktajā kārtībā ir atbildīgs par pašvaldības iestāžu un pašvaldības kapitālsabiedrību darbu”. Leons Līdums izpilddirektora amatam izvirzīja Kasparu Sniedzīti, kuru izvēlējies no konkurentu saraksta — šogad notikušajās Aizkraukles novada pašvaldības vēlēšanās viņš ar 7. numuru startēja no “Zaļo un Zemnieku savienības” saraksta, tomēr netika ievēlēts. Leons Līdums sacīja, ka izpilddirektora kandidatūra tikusi rūpīgi izvērtēta. Viņš atzinīgi novērtēja kandidāta finanšu izglītību un pieredzi projektu vadībā.
Balsošanā piedalījās visi 15 deputāti, katram tika izsniegta balsošanas zīme. 13 deputāti nobalsoja par Kaspara Sniedzīša kandidatūru, deputāts Nikolajs Sokols bija pret, savukārt deputāta Gunta Jankovska balsošanas zīme tika atzīta par nederīgu, jo viņš ailītē bija ierakstījis vārdu “pret”, nevis ievilcis krustiņu, kā tas bija paredzēts.
Kaspars Sniedzītis 2001. gadā Latvijas Lauksaimniecības universitātē ieguvis sociālo zinātņu bakalaura grādu ekonomikā. Iepriekš bijis SIA “Pakavs” projektu vadītājs, vēl pirms tam — “SEB bankas” Aizkraukles filiāles pārvaldnieks, “SEB bankas” Kreditēšanas pārvaldes kredītriska analītiķis reģionā, “Baltijas apdrošināšanas nama” apdrošināšanas aģents, “SEB bankas” Aizkraukles filiāles klientu darījumu vadītājs, darījumu nodrošināšanas speciālists kredītdarbā.
“Esmu darbojies finanšu jomā, kas man ļoti patīk, ir veikts budžeta izstrādes, plānošanas, izpildes darbs, kā arī bijis darbs ar personālu. Esmu vadījis projektus, kas arī man ļoti patīk. Zināšanas, kuras esmu guvis praksē, labi noderēs ikdienas darbā domē,” sacīja Kaspars Sniedzītis. “Ceru arī uz visu jūsu atbalstu, uz sadarbību kopīgu mērķu sasniegšanā.”
Divi deputāti vēlas inženiera izglītību
“Uzskatu, ka šim amatam deputātiem apspriešanai vajadzēja piedāvāt vismaz dažus kandidātus, lai varētu izvēlēties labāko,” komentē deputāts Nikolajs Sokols. “Šo cilvēku personiski nepazīstu, bet vērtēju no profesionālā viedokļa. Varbūt viņš ir labs finansists, tomēr izpilddirektora amats prasa saimnieciskās jomas pārzināšanu. No šī kandidāta domes sēdē nedzirdēju nekādu redzējumu par to, ko viņš iecerējis darīt. Ja zināja, ka būs jāierodas domes sēdē, varēja vismaz pārdomāt šo jautājumu, sagatavoties, izteikt savu viedokli par pašvaldības uzņēmumu darba kvalitāti, par to vadītāju atbilstību amatam. Uzskatu, ka ar izpilddirektora amatu nevajag eksperimentēt, tas ir ļoti svarīgs, nopietns amats, darba lauks ir ļoti plašs, jārisina daudzi saimnieciskie jautājumi, tādēļ kandidātam bija nepieciešama vismaz pašvaldības darba pieredze, inženiera izglītība. Iepriekšējais izpilddirektors strādāja ražīgi, viņam bija augsta darba kvalitāte. Zinu, cik grūti cilvēkam no malas iejusties pašvaldības darbā. Varbūt es kļūdos, bet tad jau redzēsim. Domes priekšsēdētāja vietnieks taču nevarēs pildīt viņa pienākumus, visu laiku būt klāt. Par šo kandidātu uzzināju tikai otrdien, kad man atsūtīja domes sēdes darba kārtību. Uzskatu, ka tas nav koleģiāli, tas nav komandas darbs. Pēc jaunā domes sastāva ievēlēšanas bijām runājuši, ka jāstrādā komandā, koleģiāli jāapspriež svarīgi jautājumi.”
Arī Guntis Jankovskis uzskata, ka izpilddirektoram vajadzīga inženiera izglītība un pašvaldības darba pieredze. “Neizskanēja konkrēti priekšlikumi, kā viņš gatavojas uzlabot pašvaldības uzņēmumu darbu,” sacīja deputāts un norādīja, ka izpilddirektora kandidatūru taču varēja izskatīt finanšu komitejas sēdē, nevis tādā “slepenībā”.
Konkursu nerīko
Novada domes vadība izpilddirektora amata kandidāta vārdu laikrakstam “Staburags” iepriekš neatklāja, arī pirms nedēļas finanšu komitejā, apspriežot aktuālos jautājumus, izpilddirektora kandidāta vārds skaļi netika nosaukts, jo klāt bija “Staburags”. Kāpēc tāda slepenība? Leons Līdums un viņa vietnieks Einārs Zēbergs skaidro, ka nekādas slepenības neesot bijis — iepriekš par to ar deputātiem esot ticis runāts neoficiālās sarunās, un tas neesot finanšu komitejas jautājums. “Kuluāru sarunās ar deputātiem nākamā izpilddirektora kandidatūru esam izskatījuši trīs mēnešus,” stāsta Einārs Zēbergs. “Izvērtējām četrus zināmus kandidātus, no kuriem divus uzrunājām.”
Kādēļ netika organizēts konkurss? “Ko gan mēs iegūtu ar konkursu?” pretjautājumu uzdod Einārs Zēbergs. “Manuprāt, konkurss šo procesu tikai sarežģītu. Ja mums ir zināms cilvēks, uz kuru var paļauties, un mēs zinām, ko viņš spēj, kurš ir atbilstošs šī pienākuma veikšanai, uzskatu, ka nav nepieciešamības sludināt konkursu.”
“Vērtējām arī pretendenta spēju komunicēt ar iedzīvotājiem,” saka Leons Līdums. “Izpilddirektoram jābūt kā starp diviem dzirnakmeņiem — no vienas puses ir iedzīvotāji, no otras puses — lēmējvara. Šim jaunajam speciālistam ir mūsdienīgas darba kompetences, ir labas komunikācijas prasmes, kas ir ļoti svarīgi. Zinājām, kā viņš ir strādājis iepriekšējos darbos, viņš pārzina finanšu lietas. Visu pārējo pašvaldībā viņam nāksies apgūt. Mans vietnieks tautsaimniecības jautājumos Einārs Zēbergs sniegs savu atbalstu, arī mēs, pārējie domes darbinieki un deputāti, viņam palīdzēsim. Uzskatu, ka jaunība un pieredzes trūkums nav trūkums, galvenais ir vēlme, iekšējais potenciāls, pieredze, kas gūta citās jomās.”
“Kaspars ir jauns, enerģisks, un mēs esam pietiekami nopietns atbalsts,” uzskata Einārs Zēbergs. “Novēlu viņam stingru mugurkaulu, spēju veikt šo grūto darbu un spēju redzēt tālāk par šodienu, rītdienu, ieskatīties parītdienā.”
Gan domes priekšsēdētājs, gan viņa vietnieks uzsver, ka likums nav pārkāpts un izpilddirektora izvēli šādā veidā viņi uzskata par pareizāko ceļu, jo “papīrus” ar atsauksmēm no iepriekšējām darba vietām var sarakstīt, taču dzīvē var izrādīties citādi. Tādēļ labāk šim amatam izvēlēties zināmu cilvēku.
“Neviens nepiedzimst jau gatavs meistars, visam ir vajadzīgs laiks un pieredze, svarīga arī atvērtība un spēja strādāt komandā,” uzskata deputāte Anta Teivāne. Savukārt Einārs Zēbergs norāda, ka arī viņam kādreiz, pirms daudziem gadiem stājoties pašvaldības izpilddirektora amatā, nebija pašvaldības darba pieredzes. Jāpiebilst, ka viņam gan ir inženiera—rūpniecības siltumenerģētiķa augstākā izglītība.
Izpilddirektoram noteikts trīs mēnešu ilgs pārbaudes laiks, kā arī alga — tā būs 85% apmērā no domes priekšsēdētāja algas jeb 2016 eiro pirms nodokļu nomaksas.
Kā jau “Staburags” iepriekš informēja, šī gada pašvaldību vēlēšanās iepriekšējais izpilddirektors Einārs Zēbergs ieguva deputāta mandātu un kļuva par domes priekšsēdētāja vietnieku. Vairākus mēnešus pašvaldība strādāja bez izpilddirektora. Einārs Zēbergs izpilddirektora pienākumus pildīja četru deputātu sasaukumu laikā. ◆
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra