Jaunjelgavas novada dome valdībai pieprasīs kompensāciju

Jaunjelgavas novada dome nolēmusi no Latvijas Republikas Ministru kabineta (MK) par labu domei pieprasīt zaudējumu kompensāciju 13 931,20 eiro apmērā. Tie pašvaldībai radušies saistībā ar noteikumu pieņemšanu, kurus Satversmes tiesa vēlāk atzina par spēkā neesošiem.
Jau rakstījām, ka Jaunjelgavas novada dome Satversmes tiesā apstrīdēja Ministru kabineta pieņemto kārtību, kādā izglītojamie tiek uzņemti vispārējās izglītības iestādēs. Dome iebilda pret to, ka divos nākamajos mācību gados vispārējās vidējās izglītības programmās 10. klasi varēs atvērt tikai tad, ja tajā būs vismaz desmit izglītojamie vai 27 skolēniem vidusskolas posmā.
Latvijas Republikas Satversmes tiesa šī gada 29. jūnijā pieņēma Jaunjelgavas novada domei labvēlīgu spriedumu, atzīstot 2015. gada 13. oktobrī pieņemtos Ministru kabineta noteikumu “Kārtība, kādā izglītojamie tiek uzņemti vispārējās izglītības iestādēs un speciālajās pirmsskolas izglītības grupās un atskaitīti no tām, kā arī pārcelti nākamajā klasē” punktus par neatbilstošiem Latvijas Republikas Satversmes pirmajam pantam un spēkā neesošiem no to pieņemšanas brīža. Līdz ar to Satversmes tiesa par neatbilstošām Satversmei atzina MK noteikumus, kas nosaka minimālo izglītojamo skaitu novada izglītības iestādes 10. klasē vai vidusskolā kopumā.
Tagad Jaunjelgavas novada dome nolēmusi spert nākamo soli, pieprasot Ministru kabinetam segt ar šo noteikumu pieņemšanu saistītos izdevumus — kopā 13 931,20 eiro.
Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks skaidro, ka šāds priekšlikums ierosināts, izskatot iespējas, kas saistītas ar domei labvēlīga Satversmes tiesas lēmuma pieņemšanu. Tātad reāli 2015. gada 15. oktobrī pieņemtie Ministru kabineta noteikumi nav bijuši spēkā nevienu dienu, taču Jaunjelgavas novada domei to ievērošana radījusi zaudējumus. Šo priekšlikumu ar balsu vairākumu kārtējā sēdē atbalstīja arī domes deputāti.
Atbilstoši domes vēlāk apstrīdēto noteikumu nosacījumiem, kuri noteica minimālo izglītojamo skaitu 10. klasē, Jaunjelgavas novada dome pagājušajā mācību gadā bija spiesta pieņemt lēmumu par 10. klases neatvēršanu Jaunjelgavas vidusskolā. Līdz ar to Jaunjelgavas novada dome savstarpējos norēķinos par izglītojamo apmācību pašvaldībām, kuru vidusskolu 10. klasē iestājās novada teritorijā reģistrētie jaunieši, samaksāja 9272,70 eiro. Par kvalitatīva pieteikuma sagatavošanu Latvijas Republikas Satversmes tiesai Jaunjelgavas novada dome samaksāja 4 658,50 eiro (tajā skaitā PVN) zvērinātu advokātu birojam “COBALT”. Šīs abas izmaksas kopā arī veido no Ministru Kabineta pieprasīto kompensācijas summu.
Guntis Libeks piebilst, ka patlaban vēl tiek sagatavoti dokumenti, lai iesniegtu prasījumu Latvijas Republikas Ministru kabinetam par zaudējumu kompensēšanu Jaunjelgavas novada domei. “Uzskatām to par tādu draudzīgu lūgumu, atmaksājot to, ko esam zaudējuši saistībā ar noteikumu, kuri patiesībā nebija spēkā, ievērošanu,” saka viņš. Domes priekšsēdētājs piebilst: ja šis prasījums tiks noraidīts, jaunjelgavieši domās, kā rīkoties tālāk. ◆
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra