Staburags.lv ARHĪVS

Kāpēc Aizkrauklē šodien bieži skanēja “ātro” sirēnas?

Guna Mikasenoka

2017. gada 19. jūlijs 12:40

7320
Kāpēc Aizkrauklē šodien bieži skanēja “ātro” sirēnas?

Šodien, 19. jūlijā, no pulksten 11 Aizkrauklē bieži skanēja “ātro” automašīnu sirēnas. Dažs nodomāja, ka notiek viena nelaime pēc otras. Tomēr šādas bažas neatbilda īstenībai. 

No pulksten 11 sākās un vairāk nekā pēc stundas beidzās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Aizkraukles brigādes ugunsdzēsēju glābēju un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Aizkraukles un Jēkabpils mediķu kopīgās mācības.

Mācībās piedalījās divas Aizkraukles ugunsdzēsēju glābēju ekipāžas un trīs “ātro” ekipāžas — divas no Aizkraukles un viena no Jēkabpils.

Tika imitēta vieglās automašīnas un mikroautobusa avārija ar vienu bojāgājušo un sešiem cietušajiem, tajā skaitā daļa bija cietuši ļoti smagi — guvuši roku un kāju lūzumus, mugurkaula un citu orgānu bojājumus. Vispirms mediķi un ugunsdzēsēji glābēji palīdzību sniedza vissmagāk cietušajiem, pēc tam tiem, kuri guvuši vieglākas traumas, kas neapdraud dzīvību. Glābšanas darbus vadīja NMPD Aizkraukles brigādes pārstāve Aivija Bankevica un VUGD Aizkraukles daļas maiņas komandieris Kaspars Ļebedevs.

Cietušo pasažieru lomā iejutās “ātro”  pārstāvji, un dažs no viņiem ik pa laikam izsaucās, ka viņam sāp.

“Agrāk strādāju par ugunsdzēsēju glābēju un tādus gadījumus esmu redzējis daudz,” stāsta autovadītājs Aleksandrs Mikulka no Jēkabpils “ātro” brigādes, viņš šoreiz iejutās mikroautobusa vadītāja lomā, kurš guvis rokas, kājas un mugurkaula traumu. Viņš teic, ka šādu lomu tēlo pirmo reizi un izjūtas nav patīkamas.

Mācības vēroja un analizēja VUGD Zemgales brigādes operatīvais dežurants Aigars Ziediņš, kurš bija ieradies no Jelgavas, NMPD Zemgales reģiona Reģionālā centra vadītāja vietnieks medicīnas un operatīvajos jautājumos Kristiāns Galanders, VUGD Aizkraukles daļas komandieris Guntars Laukazīle un Aizkraukles daļas ugunsdzēsēji glābēji, kuriem šodien ir brīvdiena, bet kuri vēlējās vērot kolēģu darbu un gūt glābšanas darbu pieredzi, jo mācīties var no katra gadījuma.

Šādas mācības vajadzīgas, lai mediķi un ugunsdzēsēji glābēji labāk izprastu cits cita darbu un labāk varētu sniegt palīdzību līdzīgos nelaimes gadījumos.