Staburags.lv ARHĪVS

Stāja, smaids un noskaņojums

Agnese Leiburga

2017. gada 18. jūlijs 00:01

2
Stāja, smaids un noskaņojums

Uzlabojas redze, dzirde, stāja, miegs, pazūd ādas, gremošanas trakta, ginekoloģiskas problēmas, trauksme un depresija, sakārtojas domas, paaugstinās pašapziņa un darbaspējas, samazinās kāre pēc saldumiem un vēlme smēķēt — tikai daži no veiksmes stāstiem, kurus par saviem sauc tūkstoši Mirzakarīma Norbekova metodi izmēģinājušo visā pasaulē.
Santa Logina,

Vienkārši un efektīvi
M. Norbekova metode ar dažādiem vingrinājumiem māca patstāvīgi atjaunot fizisko un emocionālo veselību, paaugstināt imūnās un citu organisma sistēmu spēku, paātrināt audu reģenerāciju un veicināt jauneklīgumu, uzlabot pašsajūtu, emocionālo stāvokli, paaugstināt kopējo tonusu un darba spējas, ieraudzīt galvenos slimību iemeslus, pārvarēt bailes slimību un šķie­tami nerisināmu uzdevumu priekšā, kā arī pareizi uztvert apkārtējo pasauli. Metode uzsver, ka slimību cēloņi saistīti ar mūsu raksturu, domām un emocijām.
“Metode ir tik populāra, jo tā ir ļoti vienkārša un efektīva. Tās pamatā ir cilvēka iekšējās rezerves un spēja pašatjaunoties. Organisms var pats sevi atjaunot, tam ir tikai nedaudz jāpalīdz. To mēs darām, izpildot vingrinājumus — paši vienkāršākie vingrinājumi iemāca organismam sākt savu atjaunošanu tieši tajā apvidū, kurš cilvēkam ne pārāk labi strādā,” metodes popularitātes noslēpumu skaidro sertificēta M. Norbekova programmu pasniedzēja psiholoģe no Maskavas Svetlana Sapožņikova, kura kursus pasniedz arī Latvijā. Viņa uzsver — ja vairāk nekā 30 gadu senā metode nedotu rezultātus, jau sen būtu izzudusi kā daudzas citas.
Uzsmaidi sev spogulī!
Metodi radījis uzbeks akadēmiķis psiholoģijas un medicīnas filozofijas doktors M. Norbekovs, apvienojot austrumu un rietumu zināšanas. Jaunībā armijas dienesta laikā M. Norbekovs tika smagi piekauts — cieta sirds un elpošanas ceļi, bet jo īpaši nieres. Viņš kļuva par invalīdu, un tradicionālā medicīna viņam nevarēja palīdzēt. Iedvesmu dzīvot un cīnīties sniedza iepazītā sūfiju skola un skolotājs, kuri deva cerību uz izveseļošanos. M. Nor­bekovs uzskata, ka sevi atjaunot var ikviens. Programmu viņš izveidojis, pats uz sevi pārbaudot senākās zināšanas par cilvēku.
“Visa pamatā ir trīs vārdi — stāja, smaids un noskaņojums. Ja jums ir taisna mugura, jūs smaidāt un jums ir labs noskaņojums, viss izdosies. Uzlabosies veselība, nokārtosies attiecības ar tuviniekiem un draugiem, veiksies darbā,” pārliecināta S.Sapožņikova. “Jā, skan nereāli, bet, lai pārliecinātos, ir jāpamēģina. Ja piecas minūtes taisnu muguru pastāvēsiet pie spoguļa un smaidot ar sevi parunāsiet, teiksiet sev labus vārdus, sapratīsiet, ka pat pēc tik vienkārša vingrinājuma cilvēks izmainās,” norāda pasniedzēja.
Par to, ka metode patiešām darbojas, pārliecinājusies arī pati S. Sapožņikova. “Savulaik staigāju brillēs, man bija mīnus sešas dioptrijas. Vienai acij tika veikta operācija, pēc kuras sektors no pulksten 12 līdz diviem bija pilnīgi melns. Nejauši — es to saucu par brīnumu — pie manis nonāca Norbekova grāmata “Muļķa pieredze jeb kā atgūt redzi un tikt vaļā no acenēm”. Sāku vingrināties, un pēc divām nedēļām melnums pazuda. Grāmatas beigās atradu adresi un aizbraucu uz Maskavu uzzināt vairāk,” stāsta S. Sapožņikova, kura nu jau vairāk nekā desmit gadu ar M. Norbekova metodi iepazīstina citus. Nesen kāda viņas kliente rīdziniece uzaicinājusi S. Sapožņikovu pasniegt kursus arī Latvijā.
Izmaiņas pamana visi
Pats M. Norbekovs esot pārliecināts, ka četrās līdz sešās dienās iespējams uzlabot redzi par vienu dioptriju. “Kad vadīju bērnu kursus, atnāca sieviete ar dēlu, kurus bija atsūtījis ārsts. Viņš esot teicis — nezinu, kā viņi to dara, bet viņi jums palīdzēs. Septiņās dienās zēna redze uzlabojās par divām dioptrijām. Vēl viens gadījums — pie mums atsūtīja meiteni, kurai četri oftalmologi bija pateikuši, ka viņas slimība nav ārstējama. Bija jāaiziet pie piektā, lai tas aizsūtītu ārstēties pēc Norbekova metodes. Ne visi kursu beidzēji pēc tam atsūta ziņu, kā viņiem ir veicies, bet daži sūta — uzlabojuši redzi kaut vai par 0,5 vai 0,7 dioptrijām. Jau kursu laikā katrs pamana uzlabojumus.”
M. Norbekovs uzskata, ka cilvēks sev palīdzēt nespēj tikai vienā — nāves gadījumā. “Cilvēks savā ķermenī var atjaunot praktiski visu, ja vien turpina strādāt,” tā S. Sapožņikova. Desmit dienu kursos cilvēks saprotot, kas un kāpēc viņam ir vajadzīgs, un jau pirmajās dienās ierauga rezultātu. “Kāds ir atnācis ar acu, kāds ar ādas problēmām, vēl kādam sāp locītavas. Kad pēc neilga laika sāc just, ka locītavas vairs nesāp, āda kļuvusi gludāka, acis sākušas labāk redzēt, arī emocijas kļūst citas. Vairs neskaties uz dzīves negatīvo pusi, vairāk redzi pozitīvo un pieņem dzīvi tādu, kāda tā ir,” metodes iedarbību raksturo pasniedzēja. Sev palīdzēt iemācoties visi nodarbību dalībnieki.
Ārstu attieksme pret M. Norbekova metodi esot dažāda. Vieni noliedz, citi kā minētajos gadījumos atbalsta. “Mūsu pasniedzēju vidū ir arī ārsti, kas interesējas par citām ārstēšanas iespējām, nevis tikai izraksta zāles. Ārsti, kas grib, lai cilvēks būtu vesels. Mediķi arī nāk pie mums uz kursiem,” stāsta S. Sapožņikova. ◆

Atteicos no brillēm

Anna Liscova
Par Norbekovu biju dzirdējusi jau ļoti sen. Šķiet, 80. gados viņš bija ieradies Rīgā un lasīja lekcijas. Tās bija apmeklējis arī mans vīrs un stāstīja man par tur dzirdēto.

Pati pirmos kursus apmeklēju pie Latvijas skolotājas, kas praktizēja šo metodi. Pamatā tam visam ir austrumu medicīna, kas savienota ar mūsdienu cilvēka prasībām un dzīvesveidu. Tajā apvienotas austrumu un rietumu zināšanas. Norbekova metode nekādā veidā nenoliedz medicīnu. Tā, pirmkārt, liek iedarbināt savu ķermeni vingrojot. Otrkārt, tiek veikti acu vingrinājumi. Ar Norbekova metodi tiek trenēti iekšējie un ārējie redzes muskuļi, tāpat koncentrēšanās spēja. Pati pēc iepriekšējiem kursiem varēju atteikties no brillēm lasīšanai. Iepriekš lasīju tikai ar brillēm un dažkārt pat lupu. Biju spītīga un zināju — ja sākšu lietot vēl stiprākas brilles, redze kļūs tikai sliktāka. Pildot šajā ārstniecības metodē praktizētos acu vingrojumus, bez brillēm varēju sākt lasīt aptuveni pēc sestās nodarbības. Treškārt, tiek strādāts ar visu ķermeņa skeletu, masējot problēmu zonas. Tāpat ir jāstrādā ar savu domu spēku, bet to visu vairāk iemāca skolotājs nodarbību laikā. Var teikt, ka, izmantojot Norbekova ārstniecības metodi, tiek sakārtots viss cilvēka ķermenis. Kādai sievietei ārstniecības kursa laikā faktiski izzuda rēta.

Ja es pati nebūtu gājusi tam visam cauri un pieredzējusi metodes iedarbību uz sevi un citiem, tas liktos neticami. Protams, visu ķermeni uzreiz sakārtot nav iespējams. Nav tā, ka dažas reizes pavingro un viss ir izārstēts. Pirmajās desmit reizēs ķermenis saņem stresa terapiju — sāk citādi uzvesties, reaģēt. Pirmās četrdesmit dienas ir cikls, kura laikā tiek strādāts ar ķermeni un tas tiek pieradināts pie jaunās attieksmes. Paiet vēl četrdesmit, kad tas sāk dzīvot jaunajos apstākļos.

Šī metode man ļāva sakārtot sevi arī psiholoģiski. Kad dzīvē bija ļoti smags periods, tā ļāva atkal nostāties stabili uz kājām, atjaunot savu organismu, tāpēc varu tikai ieteikt to arī citiem.