Staburags.lv ARHĪVS

Mēs arī slimojam...

Ināra Sudare

2017. gada 28. februāris 05:58

135
Mēs arī slimojam...

“...imigranti kā ceļa rullis pārbrauc pāri visām ES robežām, viņi faktiski okupē Eiropu,” tā pirms vairāk nekā gada kādā intervijā teica mācītājs un bijušais iekšlietu ministrs, organizācijas “Cultural Bridges International” prezidents Ēriks Jēkabsons. Viņam var piekrist vien ar piebildi: Latvija pagaidām nav viņu mērķis. Ja pirms kāda laika bija uztraukums, kur liksim vairākus simtus bēgļu, tad tagad intervijās ar atbildīgajām personām manāmas bažas: kāpēc viņu ir tik maz? Skaidrību viesa intervija  LNT raidījumā “900 sekundes” ar biedrības “Patvērums “Drošā māja”” vadītāju Sandru Zalcmani.

Viņa pastāstīja, ka lielākā problēma esot, ka cilvēki, kuri tiek atvesti uz Latviju, ļoti maz zina par šo valsti, un viņiem dotie trīs mēneši nav pietiekams laiks, lai sagatavotos patstāvīgai dzīvei. Pirmais, kas šokē, ir salīdzinoši skarbais Latvijas klimats, kura dēļ daudzi patvēruma meklētāji šeit saslimst.

Nu traki gan! Bet slimo jau arī latvieši, un nav gan dzirdēts, ka viņi savu valsti pamet tikai tāpēc, ka ir auksts. Zviedrijā jau arī ir auksti, bet tur migrantu netrūkst.

No Eiropas Savienības īstenotās patvēruma meklētāju pārvietošanas programmas Latvijā patlaban palikuši pieci cilvēki — viena trīs cilvēku ģimene un divi patstāvīgi patvēruma meklētāji, no kuriem viens jau tuvākajā laikā plāno valsti pamest. 


“Patvēruma” pārstāve uzskata — ja Latvija grib paturēt šos cilvēkus un iekļaut sabiedrībā, tad viņiem, pirmkārt, ir jādod ilgāks laiks par trim mēnešiem, otrkārt, šie cilvēki ir pilnīgāk jāatbalsta ar materiālo nodrošinājumu, jāpalīdz tiem risināt mājokļa un valodas apmācības jautājumus, lai cilvēks varētu pilnvērtīgi strādāt.

Viedi vārdi. Tikai vispirms sabiedrībā in­tegrēt vajadzētu tos, kuri aizbraukuši un vēl arvien aizplūst no Latvijas. 

Uztraukuma vērts ir arī Centrālā statistikas pārvaldes secinājums: apzinot Latvijas iedzīvotājus, noskaidrots, ka nabadzības riskam bijuši pakļauti 424 000 iedzīvotāju (21,8%).

Lūk, īstā tēma politiķiem, par ko padomāt pirmsvēlēšanu gaisotnē!