Žurnālā “Dari Pats’’

◆ Mansarda izbūve. Jau gadu ‘‘Dari Pats’’ seko Ulda Manika projektam — senas guļbūves ēkas, ģi-
menes mantojuma, renovācijai Iecavas pusē. Šajā numurā par to, kā Uldis apguva iepriekš neizmantoto mansardu. Projektu viņš sāka ar vairs neizmantoto skursteņu nojaukšanu, kam sekoja jumta saišķu pārbūve, tos paceļot augstāk, lai zem jumta nesošās konstrukcijas atbrīvotos telpa, ko varētu pilnvērtīgi izmantot mansarda istabu izveidei. Tālāk sekoja grīdas izlīdzināšanas un izveides darbi, kā arī veikta pamatīga jumta siltināšana, lai tumšajos ziemas vakaros varētu veikt apdares darbus jau siltos bēniņos.
◆ Kā uzlabot akustiku. Ja jums kādreiz gadījies staigāt tukšā baznīcā, kur katrs solis turpina atbalsoties 10—15 sekundes, tad zināt, kas ir ekstremāla atbalss. Bet ikdienā kaitinoša ir pat pussekundi ilga atbalss, kas parasti raksturīga tukšai istabai! Lai samazinātu atbalsošanās jeb skaņas reverberācijas laiku, telpu var vienkārši piekrāmēt pilnu ar dažādām mantām, salikt paklājus utt. Piedāvājam labākus risinājumus, kas ļaus saglabāt arī interjera estētiku.
◆ Reiz bija siena. Nojaukt nenesošu starpsienu, lai apvienotu divas telpas, nav sarežģīti. Taču darbs ir rūpīgi jāizplāno un jāizdomā, kā apslēpt visas vecās sienas pēdas. Mūsu piemērā tiek nojaukta no vieglbetona blokiem mūrēta starpsiena. Citas konstrukcijas starpsienām var mazliet atšķirties nojaukšanas process. Atcerieties: sienas nojaukšana jāsaskaņo būvvaldē! Bez sarežģījumiem var nojaukt tikai nenesošu sienu, kā tas ir mūsu piemērā. Ķeramies pie darba!
◆ Trīs vienkārši projekti iesācējam ar frēzmašīnu. Piezāģēt, apslīpēt, saskrūvēt — tā var raksturot pirmo mājas amatnieku iesācēju līmeni. Vēlaties augt? Pievienojiet savām prasmēm frēzēšanu! Frēzmašīna — instruments, kas amatiera veikumu var pacelt par kārtu augstākā līmenī. Gan strukturālā, veidojot labākus savienojumus, gan vizuālā, piešķirot robustajām kantēm daudz interesantākus vaibstus. Noderīgas idejas mājas interjera labiekārtošanai. Visos izmantota frēzmašīna vienkāršākajā frēzēšanas prasmju apguves līmenī.
◆ Par tvaika barjeru. Gaisā ir mitrums ūdens tvaiku veidā. Bet mājoklī šī mitruma ir krietni vairāk nekā ārā: četri cilvēki, parasta ģimene, diennaktī rada 10—15 litru ūdens tvaiku. Tvaiks izdalās elpošanas un ikdienas darbības rezultātā, tāpēc mājas sienās tiek ierīkota tvaika barjera. ‘‘Dari Pats’’ apkopoja tipiskus jautājumus un sniedz atbildes par tvaika barjeras ierīkošanu mājoklī.
◆ Ģipškartona plātnēm netrūkst dažādu labu īpašību, bet vislabākais ir tas, ka tās var ļoti viegli piegriezt. Aizmirstiet par zāģēšanu (ja vien nav nepieciešams lokveida grieziens vai cauruma izzāģēšana), tā ir lieka laika tērēšana. Daudz ērtāk būs, ja izmantosiet parastu amatnieka nazi. Ja nav pieredzes ģipškartona griešanā, pavingrinieties ar kādu atgriezuma gabalu un ticiet, — jau pēc 10 minūtēm griezīsiet kā meistars! Lasiet vairāk padomu mūsu rubrikā ‘‘ABC”! ◆
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra