Staburags.lv ARHĪVS

Aizkrauklē attīstās kikbokss

Guna Skaistkalne

2016. gada 15. novembris 11:06

2446
Aizkrauklē attīstās kikbokss

Aizkrauklē bijušās ledus halles ceturtā stāva telpas ar cīņas sporta klubu “Olimps” dala šī gada pavasarī izveidotās biedrības “ArtFighting” kikboksa klubs, kur galvenais treneris ir aizkrauklietis Oļegs Fjodorovs.

Kikbokss ir sporta kaujas māksla, kurā tiek apvienoti sitieni ar rokām, izmantojot bokseru cimdus, ar spērieniem ar kājām — rakstīts internetā. Oļegs piebilst: “Bieži cilvēki domā, ka kikbokss ir tikai tāda kaušanās, taču tā ir kaujas māksla un ar to saistās vesela filosofija.”
Kikbokss ir samērā jauns ringa cīņu stils, kas formējās pagājušā gadsimta 60. gadu beigās un 70. gadu sākumā. Tikai 1990. gadā PSRS atzina kikboksu kā atsevišķu sporta veidu.

Kikbokss radās kā Rietumu kaujas māksla, aizņemoties sitienus ar kājām no Austrumu cīņas mākslām un apvienojot to ar angļu noksu. Klasiskajā kikboksā sitieni ar kājām un rokām tiek veikti pa galvu un ķermeni. Tomēr mūsdienu kikboksā izšķir pilna kontakta (full contact) kikboksu, kas kļuvis par klasisko, kā arī citus novirzienus dažādu stilu un cīņas stipruma cienītājiem un tiem, kuri vēlas parādīt savu veiklību un ātrumu, neriskējot gūt traumas. Piemēram, ir vieglā kontakta virziens (light contact), kurā sitieni netiek izdarīti ar spēku, bet vairāk kā demonstrācija; virziens “low kick”, kas pieļauj sitienus ar potīti pa augšstilbiem, kā arī vidēja kontakta virziens (semi-contact). Ne tik sen parādījušies tādi kikboksa atvasinājumi kā solo kompozīcijas (līdzīgi katai karatē — sitienu kombinācijas, ko izpilda mūzikas pavadījumā) un kikaerobika (fitness ar kikboksa pamatkustību un kombināciju elementiem).

Latvijā kikbokss kļūst arvien populārāks.

Visu rakstu lasiet "Staburaga" 15. novembra numurā.