Staburags.lv ARHĪVS

Skolēni vasarā gūst darba pieredzi

Elita Brovacka

2016. gada 22. jūnijs 00:01

536
Skolēni vasarā gūst darba pieredzi

Šovasar 84 Aizkraukles puses skolēniem ir iespēja strādāt saistībā ar Nodarbinātības valsts aģentūras projektu. Lielākoties skolēni veic labiekārtošanas darbus, taču vairākiem jauniešiem ir iespēja apgūt arī praktiskas iemaņas gan lietvedībā, gan projektu vadībā un citās jomās.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Aizkraukles filiāles nodarbinātības organizatore Astrīda Padoma stāsta, ka saistībā ar aktivitāti “Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs” laika posmā no 1. jūnija līdz 31. augustam plānots nodarbināt 84 skolēnus. Jūnijā darbu sākuši 23 skolēni.
Visvairāk darba vietu šovasar skolēniem nodrošinās Jaunjelgavas novada dome, kur kopā pilsētā un novada pagastos vasarā strādās 32 bērni. Aizkraukles novada pašvaldība nodarbinās 19 jauniešus. Vairākas darba vietas skolēniem būs SIA “Maxima Latvija” (6 darba vietas), zemnieku saimniecībā “Ragāres” (5), SAC “Ziedugravas” (5), SIA “Vecsiljāņi” (5), Pļaviņu (4) un Neretas (3) novada pašvaldībās.
Lielākoties skolēni strādās labiekārtošanas un lauksaimniecības darbos, taču vairākiem ir iespēja gūt iemaņas arī citās jomās, piemēram, projektu vadībā, lietvedībā, pavāra un skolotāja palīga, noliktavas strādnieka un asistenta personām ar invaliditāti darbā.
Astrīda Padoma informē, ka patlaban brīvu darba vietu nav un pietiekšanās šim pasākumam jau beigusies. Šovasar strādāt var tikai tie skolēni, kuri ir vienojušies ar darba devējiem.
Viņa piebilst — katru gadu skolēnu, kuri vasarā grib strādāt un piesakās šim NVA projektam, ir arvien vairāk. “Diemžēl visiem skolēniem darba vietas nodrošināt nevar,” saka nodarbinātības organizatore. “Skolēniem iesaku regulāri sekot līdzi informācijai masu medijos un pašiem savlaicīgi uzrunāt darba devējus, lai piedalītos šajā pasākumā.”
Kādā iestādē vadītāja stāstīja — esot arī gadījumi, ka skolēns darbā pieteicies, bet tomēr neierodas. Kas tad notiek? Astrīda Padoma skaidro: “Ja skolēns darbā neierodas vai atsakās no darba, viņš tiek atskaitīts un rindas reģistrēšanās kārtībā darbs tiek piedāvāts nākamajam skolēnam vai skolēnam, kurš jau pats vienojies ar darba devēju.”
Skolēni vecumā no 15 līdz 18 gadiem tiek nodarbināti ne ilgāk kā septiņas stundas dienā un ne vairāk kā 35 stundas nedēļā, par savu darbu saņemot ne mazāk kā 370 eiro lielu algu. ◆