Īstenos divas jaunas izglītības programmas

Aizkraukles pilsētas speciālā pirmsskolas izglītības iestāde (SPII) “Saulīte” šogad piedzīvo pārmaiņas — ir sakopta un padarīta tīkamāka apkārtējā vide. Ar audzēkņu vecāku, vietējo uzņēmēju un pašvaldības atbalstu labiekārtots un padarīts košāks rotaļlaukums. Jaunums arī “Saulītes” pedagoģiskajā darbā — licencētas divas jaunas izglītības programmas.
Pārmaiņām iedvesmo vilcieniņš
Aizkraukles pilsētas speciālās pirmsskolas izglītības iestādes “Saulīte” teritorijā pērnruden iecerētas un aizsāktas, šīgada pavasarī turpinātas pārmaiņas, padarot tīkamākus rotaļu un sporta laukumus. Teritorijā novietots jauns rotaļu vilcieniņš, savukārt ilgus gadus kalpojušie rotaļu laukuma elementi ieguvuši košu un dzīvespriecīgu izskatu, izgatavotas un novietotas jaunas šūpoles, bet vecās — atjaunotas. Viens no pamudinājumiem sakārtot un uzspodrināt bērnudārza teritoriju bija arī pašvaldības piešķirtie līdzekļi rotaļu vilciena iegādei.
“Bērnudārza telpas, kas nesen atjaunotas, ir ļoti labas, piemērotas bērniem, bet laukumi bija bēdīgāki — bez košuma. Darbus sākām jau rudenī — izzāģējām vecos kokus, lai būtu vairāk gaismas,” stāsta Sarmīte Kruglova, SPII “Saulīte” vadītāja. “Pavasarī sociālajos tīklos ievietojām aicinājumu palīdzēt sakopt bērnudārza teritoriju. Atsaucība bija liela, un mēs esam ļoti pateicīgi saprotošajiem un izpalīdzīgajiem cilvēkiem. Tas viss paveikts ar bērnudārza audzēkņu vecāku, ģimeņu, mūsu pašu iestādes darbinieku, Aizkraukles jauniešu biedrības “Galaktika”, vietējo uzņēmēju un pašvaldības atbalstu. Par labvēļu ziedoto naudu iegādājāmies arī projektoru, kas paver daudzveidīgākas iespējas sarīkojumu organizēšanai.”
Lai gan rotaļlaukuma atklāšana notikusi un pateicības raksti palīgiem un atbalstītājiem pasniegti, labiekārtošanas darbi vēl turpinās — no saziedotajiem kokmateriāliem ap šūpolēm izgatavos sētiņu, kā arī pabeigs sporta laukuma elementu atjaunošanu — no konstrukcijām vecā krāsa jau gandrīz noņemta, tās jānogruntē un jānokrāso.
Uzmanība ikvienam
Šobrīd bērnudārzā “Saulīte” ir 52 audzēkņi un īsteno piecas izglītības programmas — bērniem ar valodas, redzes, jauktiem attīstības traucējumiem, ir mazākumtautību programma bērniem ar valodas traucējumiem, programma bērniem ar garīgās attīstības traucējumiem. Nupat iestāde licencējusi divas jaunas programmas.
“Devāmies pieredzes apmaiņas braucienos, apzinājām, kas šajā jomā notiek citviet Latvijā,” par to, kā nonākts līdz jauno programmu ieviešanai — stāsta Sarmīte Kruglova. “Gribējām saprast, kā varētu paplašināt to bērnu loku, kuri varētu izglītoties pie mums. Viens no priekšnoteikumiem jauninājumu ieviešanā bija tas, lai nebūtu nepieciešama papildu līdzekļu piesaiste. Izkristalizējās divas iespējas, ko šobrīd jau varam piedāvāt mūsu po-
tenciālajiem audzēkņiem. Viena programma ir bērniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem. Savukārt otra jaunā programma ir bērniem ar somatiskajām saslimšanām — tādiem, kuri ļoti bieži slimo, piemēram, ar bronhiālo astmu, pneimoniju, alerģiju vai citām elpceļu slimībām. Tāpat šī programma ir aktuāla bērniem ar gremošanas traucējumiem, piemēram, celiakiju. “Saulītes” priekšrocība ir tā, ka audzēkņu skaits grupiņās nav liels — līdz 15 mazuļu, tādējādi katram varam veltīt pietiekami daudz uzmanības, nodrošināt saudzējošu režīmu un speciālistu aprūpi. Grupā ikdienā ir pirmsskolas skolotājas, skolotāja palīgs un vēl speciālais pedagogs.”
Bērni var arī nakšņot
Iestādes vadītāja uzsver: ir būtiski, lai bērnam, kuram ir kādi traucējumi, tos laikus konstatē — jo speciālisti drīzāk var sākt strādāt, jo labāks rezultāts un lielāka izaugsme panākama. “Mums ir vairāki logopēdi, fizioterapeits, optometrists, kurš strādā ar bērniņiem, kuriem ir redzes traucējumi (ambliopija — “slinkā acs” un binokulārās redzes traucējumi — šķielēšana u. c.), kā arī speciālais pedagogs, redzes speciālists, masieris. Reizi nedēļā ir psihologs. Rūpējamies arī par audzēkņu imunitātes stiprināšanu — zāļu tējas, norūdīšanās procedūras, piemēram, kāju vanniņas, koriģējošā vingrošana, sajūtu takas, ir gaismas galdi, pie kuriem bērni labprāt darbojas ar smiltīm un citiem dabas materiāliem, tādējādi attīstot sīko motoriku un vēl daudz ko citu,” teic Sarmīte Kruglova. “Pie mums var nokļūt, saņemot nosūtījumu no pedagoģiski medicīniskās komisijas, tikai šī komisija var uzrakstīt atzinumu, pēc kādas programmas bērns jāapmāca. Dažkārt vecāki domā, ka pietiek ar ģimenes ārsta atzinumu. Taču tā nav, ģimenes ārsts dod nosūtījumu pie nepieciešamā speciālista, kurš sniedz savu atzinumu. Nokārtojot vēl papildu nepieciešamos dokumentus, speciālista izsniegto atzinumu, vecāki tos iesniedz komisijai izvērtēšanai. Priekšrocība vecākiem tā, ka mūsu bērnudārzā viss ir bez maksas, arī par ēdināšanu nav jāmaksā. Turklāt ir arī diennakts grupa — iespēja darbdienās palikt pa nakti.” ◆
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra