Staburags.lv ARHĪVS

Mastā uzvelk Ekoskolas zaļo karogu

Guna Skaistkalne

2015. gada 2. oktobris 00:01

53
Mastā uzvelk  Ekoskolas zaļo karogu

Pie Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas mastos, kurus skolai uzdāvinājis tās absolvents, atbalstītājs un “Latvijas lepnuma” titula ieguvējs Aivars Millers, svinīgi uzvilkti divi karogi.

Turpmāk valsts karogs, kas līdz šim bija iestiprināts turētājā pie skolas sienas, plīvos mastā. Otrā mastā uzvilkts Ekoskolas zaļais karogs, kas liecina, ka šajā skolā īpaši domā par vidi, kurā dzīvo.
Ekoskolas zaļais karogs šogad plīvo pie Aizkraukles novada ģimnāzijas, Kokneses internātskolas-attīstības centra, Mazzalves pamatskolas, Pļaviņu novada ģimnāzijas un tās filiāles Odzienā. Skrīverieši karogu saņēma pirmo gadu. Tas tiek piešķirts skolām, kuras parādījušas vislabāko sniegumu, ieviešot Ekoskolu programmas prasības. Tā ir atzīta un prestiža vides kvalitātes zīme, ar ko lepojas skolas visā pasaulē. Taču to jāprot arī noturēt, jo sertifikātu par tiesībām pie savas skolas pacelt šo karogu iestāde saņem vienam gadam. “Skatoties uz karogu, kas pie mūsu skolas visu gadu plīvos septiņu metru augstumā, mēs katrs varam padomāt, ko esam darījuši, lai saglabātu Latvijas dabas bagātības, un aizdomāties, ko vēl varam darīt nākotnē, lai to pietiktu vēl daudzām paaudzēm turpmāk,” karoga pacelšanas brīdī sacīja skolas direktors Aldis Rakstiņš.


Katru gadu Ekoskolu programmā iesaistītajai skolai jāizvēlas kāds no tematiem, ar kuru visa gada garumā strādā pastiprināti, mēģinot attiecīgās vides problemātikas apzināšanā un problēmu risinājumu meklējumos iesaistīt iespējami plašāku skolas un sabiedrības daļu.
Skrīverieši Ekoskolu programmā iesaistījās pirms trijiem gadiem. Programmas koordinatore Vija Meroža stāsta, ka šajā mācību gadā turpinās darboties jau iepriekš izvēlētajās tēmās — Mežs un Veselīgs dzīvesveids, taču klāt nāks arī jauna tēma — Skolas vide un apkārtne. “Saistībā ar izvēlētajām tēmām dažādās aktivitātēs visa mācību gada garumā iesaistās visu vecumu bērni no 1. līdz 12. klasei. Rīkojam dažādus pasākumus, mācāmies ikdienā domāt un dzīvot “zaļi” — vācam izlietotās baterijas, makulatūru. Katrā klasē ir makulatūras kaste, kur salikt izlietoto papīru, mācāmies šķirot atkritumus, rīkojam dažādus izglītojošus un izzinošus pasākumus, sadarbojamies ar citām ekoskolām. Divus gadus rīkojam Zemes stundu, vecāki palīdz to organizēt un iesaistās arī pašā pasākumā, rīkojam akciju “Esi redzams!”, bērni ielās garāmgājējiem dala atstarotājus. Bērni, kuri ieinteresējušies par šīm lietām, aizgājuši mājās, izglīto arī vecākus, un ar laiku šajā programmā iesaistās visa ģimene,” stāsta Vija Meroža. Viņa uzsver — galvenais, ka bērni sāk aizdomāties par vidi, kurā viņi dzīvo, kā viņi dzīvo, vairāk domā par savu veselību, uzturu, kā jūtas sabiedrība šādā vidē. ◆