Staburags.lv ARHĪVS

Mazpulcēni meklē dārgumus

Ance Liepa

2015. gada 21. augusts 00:01

51
Mazpulcēni meklē dārgumus

Secē notika mazpulcēnu un mūziķu vasaras skoliņa “Tiekamies Secē, kur Daugava aizgāja secen”. Bērni no Aizkraukles, Daudzeses, Seces un Sunākstes ne tikai mēģināja uzminēt šīs teikas noslēpumu un mācījās, bet paveica arī labus darbus, piemēram, koncertēja sociālās aprūpes un krīzes centrā “Vīgante”.

Mazpulku ikvasaras tikšanās ir tradicionāls pasākums ar daudzu gadu stāžu — savulaik kopā sabrauca mazpulcēni no septiņām toreizējā Aizkraukles rajona skolām. Patlaban saistībā ar skolu likvidēšanu un apvienošanu šo darboties gribošo bērnu apvienību skaits sarucis, mazpulki darbojas vien trijās Jaunjelgavas novada pamatskolās un arī Neretas vidusskolā.
Šīs vasaras skoliņā “Tiekamies Secē, kur Daugava aizgāja secen” piedalījās 33 Daudzeses, Seces un Sunākstes mazpulcēni kopā ar vadītājām Ilonu Nāburgu, Astrīdu Mencendorfu un Ilonu Rauzu, un šogad pirmo reizi viņiem piebiedrojās arī 16 talantīgie bērni no Jaunjelgavas novada pagastiem un arī Aizkraukles.
Bērni, kuri saistīti ar mūziku, trīs dienas mūzikas speciālistu Artūra Zemnieka un Andra Jezika vadībā apguva instrumentu spēli speciālā meistarklasē. Abu šo mūziķu vārdi seciešiem nav sveši — Artūrs Seces pamatskolā jau vairākus gadus vada vokāli instrumentālo ansambli un māca ģitāras spēli, savukārt Andris Secē viesojas jau otrreiz. Viņš pavasarī Seces kultūras namā vadīja meistarklases gan bērniem, gan pieaugušajiem, un arī šoreiz topošajiem mūziķiem mācīja ne vien ģitāras, bet arī flautas un klavieru spēli savā īpašajā, atraktīvajā stilā. Iemācīto mūziķi rādīja koncertā vasaras skoliņas dalībniekiem un muzicēja sociālās aprūpes un krīzes centrā “Vīgante” Staburaga pagastā.
Arī mazpulcēnu darbošanās bija saistīta ar Seci un Staburagu. “Trīs dienās mēģinājām atklāt teikas noslēpumu un darbojāmies ar Daugavu saistītā vidē,” saka pasākuma organizatore Astrīda Mencendorfa. Bērni vizinājās pa Daugavu ar kuģi “Vīgante”, devās bijušo mazpulcēnu noorganizētā pārbaudījumu pārgājienā no Staburaga saieta nama līdz vienam no skaistākajiem daiļdārziem Jaunjelgavas pusē “Piešupītes”, kur meklēja Staburaga bērnu Janča un Marča apslēptos dārgumus un satika daiļdārznieci, saimnieci Aiju Baķi, kura dalījās pieredzē par dārza ierīkošanu.
Radošajās darbnīcās floristes Daces Lāces vadībā bērni darināja skaistas dāvanu kārbiņas no sausās dekupāžas tehnikā veidota papīra. Ar īpašu aizrautību mazpulcēni darbojās “Diānas pinumu fabrikā” Staburaga pagasta “Avotos”, gatavojot vēja zvanus Diānas Rutkēvičas vadībā.
Mazpulcēni devās arī ekskursijā uz Jaunjelgavas vidusskolu, domi, viesojās pie kokgriezēja Pētera Grauduļa, Sēlijas ziepnīcā un SIA “LatGran”, kā arī ciemojās pie bijušās mazpulka dalībnieces, tagad jaunās uzņēmējas Madaras Vēveres Seces pagasta “Gundegās”. Ik vakaru skoliņā notika arī kāds tematiskais pasākums un ballīte, arī mazpulku vadītāji darbojās īpaši viņiem organizētās radošajās darbnīcās, mācoties veidot rotas no polimērmasas Evitas Zemešas vadībā, arī viņa savulaik darbojusies Staburaga mazpulkā. Trešā skoliņas diena bija veltīta sportam.
“Bērni šo ikvasaras pasākumu ļoti gaida, tajā vienmēr var iemācīties ko jaunu,” atzīst Daudzeses mazpulka vadītāja Ilona Nāburga. Aktivitātes pie Daugavas šoreiz nesušas ne vienu vien pārsteigumu, un īpašas bērniem šķita arī pusdienas brīvā dabā. Atšķirībā no citiem gadiem šoreiz mazpulcēni nenakšņoja teltīs, bet gan skolas telpās, bet arī tas nemazināja kopā būšanas prieku.
Noslēguma koncerts, lielais kliņģeris — un tad jau arī atvadas interesantajam vasaras piedzīvojumam. ◆