Kurš pieņēma pareizo un kurš nepareizo lēmumu?
Kurš vainīgs, ka dziesmu un deju svētku grandiozākais pasākums — gājiens — atstājis rūgtas mieles, jautā svētku dalībnieki, īpaši tie, kuriem pabira asaras pa ceļam uz mājām, uzzinot, ka naktī atceltais gājiens tomēr noticis. Kā amatpersonas skaidro to, ka gājiens, kas tiek uzskatīts par svētku kulmināciju, oficiāli nenotiek, taču svētdienas rītā gājiena priekšgalā ir daļa to cilvēku, kuri lēmuši par tā atcelšanu. Kā vērtēt to, ka oficiālajā svētku mājaslapā sarkaniem burtiem ir paziņojums par atceltu gājienu, bet to svinīgi atklāj pats Valsts prezidents Raimonds Vējonis kopā ar citām augstām valsts amatpersonām un svētku virsvadītājiem?
Pirmdienas rītā “Staburagam” nācās uzklausīt daudzu sašutušu un apbēdinātu cilvēku domas par to, kāpēc gājienā nemanīja ne aizkraukliešus, ne skrīveriešus, bet koknesieši un pļaviņieši bija. Kā atbildīgie skaidro pieņemto lēmumu iet vai neiet gājienā? “Staburags” meklēja atbildes uz šiem jautājumiem, un tās šodienas avīzē arī var lasīt.
Taču nav atbildēts galvenais jautājums — kāpēc bija jārada šāds haoss, vienu brīdi pieņemot lēmumu par gājiena atcelšanu, bet vēlāk, sastopoties ar kolektīvu vadītāju neizpratni, paziņot — nu, labi, kas grib, gājienā tomēr var iet, tikai atbildība par bērnu drošību jāuzņemas tiem, kas viņus šajā gājienā ved. Tie, kuri atbildību uzņēmās, steigā ķēra to, kas vēl nebija aizsūtīts uz mājām, ģērbās, āvās un steidza uz Krastmalu. Tie, kuri savu lēmumu nemainīja, saka — ja valsts no sevis noņem atbildību, kāpēc lai mēs to uzņemtos?
Piekrītu Sarmītes Plūmes paustajam viedoklim par to, ka būtu pieticis ar paziņojumu — tie, kuri slikti jūtas un ir saguruši, var neiet. Un nebūtu šodien spekulāciju par to, kurš pieņēma pareizu vai nepareizu lēmumu, ir vai nav izglītības un zinātnes ministrei Mārītei Seilei jāatkāpjas no amata, uz ko norādījuši vairāki svētku dalībnieki.
Pēc visa notikušā Valsts prezidents sacīja, ka plašā dalībnieku brīvprātīgā piedalīšanās gājienā pierādīja, cik spēcīga, nepieciešama un vienojoša ir šī tradīcija. Arī paši svētku dalībnieki, pat tie, kuri nepiedalījās gājienā, cer, ka šis gadījums tomēr neaizēnos svētku burvību, brīnišķīgās emocijas, kas gūtas kopābūšanā un koncertos.
Taču šī situācija parāda vēl ko — valstī pietrūkst izstrādātas vienotas sistēmas, kā mums visiem rīkoties ārkārtas situācijā, un tā mudina domāt, kā arī citā dramatiskā brīdī būs tāds pats haoss, nesaskaņota rīcība un katrs tajā rīkosies pēc savas saprašanas un spējām.
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra