Mācību stunda testa režīmā

“Dabaszinības jāmācās dabā!” — šādu ieceri īstenoja Aizkraukles, Jaunjelgavas un Skrīveru novada bērni, kuri 21. maijā pulcējās Secē.
Te notika pirmās kopējās mācību
Dabaszinību skolotāju metodiskās apvienības vadītāja Dzintra Reimarte stāsta, ka līdz šim 6. klases skolēniem ik gadu bija olimpiāde dabaszinībās, taču šogad izlemts to vairs nerīkot — lai nenoslogotu bērnus un skolotājus. Taču skolotāji izlēmuši, ka atskaites punktam par paveikto jābūt, vēl jo vairāk tāpēc, ka 6. klasē skolēni dabaszinības mācās pēdējo gadu, pēc tam — ģeogrāfiju un bioloģiju. “Vienīgi nolēmām mainīt mācību procesa formu un šoreiz dabaszinību stundas vadīt brīvā dabā. Tā ir iespēja gan parādīt, ko esam apguvuši, gan savas zināšanas lietot praksē,” saka skolotāja Dzintra.
Uz pirmajām kopējām dabaszinību stundām brīvdabā ieradās Aizkraukles izglītības pārvaldes sadarbības skolu audzēkņi un skolotāji no Aizkraukles pilsētas sākumskolas, Aizkraukles 1., Jaunjelgavas, Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas, Daudzeses, Seces un Sunākstes pamatskolas. Pasākumā piedalījās arī Aizkraukles izglītības pārvaldes vadītāja Astra Siliņa, muzikālu sveicienu viesiem sniedza Seces vokāli instrumentālais ansamblis.
No katras skolas bija ieteikts līdzi ņemt trīs bērnus, kuri varbūt nav vistalantīgākie dabaszinībās, bet šis mācību priekšmets viņiem patīk un interesē. Katra skolotāja — Ina Inda, Irēna Sprenģele, Evita Kvedaraviča, Daiga Martinsone, Dzintra Reimarte un Ilona Rauza — vadīja vienu mācību stundu. Bērni orientējās apvidū ar topogrāfiskās kartes palīdzību, mērīja attālumu, ar dažādiem paņēmieniem noteica koku augstumu, minēja mīklas un meklēja augus, dzīvniekus dabā. Dzintra Reimarte piebilst, ka Sece šim pasākumam izvēlēta tāpēc, ka pagastam ir topogrāfiskā karte. Ne katrai apdzīvotajai vietai tāda ir, un tieši pēc šīs kartes skolēni orientējās apvidū.
Šī diena nebija paredzēta tikai mācībām, bet arī draudzībai. “Šo mērķi esam izpildījuši pilnībā!” atzina paši bērni. Nodarbību laikā uzdevumus viņi veica grupās pa četri — pa vienam pārstāvim no skolas. Bērni čaloja un sprieda, it kā būtu pazīstami jau sen, un mācīšanās kopā izvērtās kā jautrs piedzīvojums.
“Pasākums bija izdevies, domāju, bērniem bija interesanti,” saka Daiga Martinsone, A. Upīša Skrīveru vidusskolas skolotāja. “Mācību procesā ir lietderīgi apgūt dažādas darba formas, un šodien mēs īstenojām vienu no tām.” Arī Daudzeses un Sunākstes pamatskolas dabaszinību skolotāja Ilona Rauza atzīst, ka diena bija izdevusies, to nespēja sabojāt pat lietus.
Tā kā šāds pasākums notika “testa režīmā” — pirmo reizi, godalgu un vērtējumu šoreiz nebija, taču nākotnē praktiskām mācību stundām dabā varētu ieviest arī savu vērtēšanas un motivācijas sistēmu.
Katrs skolotājs noslēgumā saņēma arī darba lapu mapi — kopā izstrādātos metodiskos materiālus, kurus varēs izmantot mācību stundu vadīšanai brīvā dabā. ◆
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra