Staburags.lv ARHĪVS

Būs otrā līmeņa traumpunkts

Guna Mikasenoka

2011. gada 24. maijs 13:49

2157
Būs otrā līmeņa traumpunkts

Veselības ministrijas darba grupa pabeigusi traumpunktu darba izvērtēšanu un ierosina tos no 1. jūlija saukt par steidzamās medicīniskās palīdzības punktiem (SMP punktiem), kā arī iedalīt trijos līmeņos.

Līmeņi noteikti, izvērtējot iedzīvotāju skaitu reģionā, līdzšinējo noslogojumu, apkalpes teritorijas lielumu, ārstu nodrošinājumu un attālumu līdz tuvākajai daudzprofilu neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcai. Traumpun­ktos atšķirsies palīdzības apjoms, bet kopīgs būs tas, ka arī turpmāk tie strādās augu   diennakti.
Paredzēts, ka I līmeņa SMP punktā strādās ārsts terapeits un medicīnas māsa, bet II līmeņa SMP punktā, kāds būs arī Aizkrauklē — divi ārsti speciālisti (ķirurgs/traumatologs un terapeits) un māsa dienas laikā un viens ārsts (ķirurgs/traumatologs) un māsa nakts laikā. Pašreiz Aizkraukles traumpunktā visu diennakti strādā divi ārsti (ķirurgs/traumatologs un anesteziologs/reanimatologs) un divas māsas.
III līmeņa SMP punktā strādās trīs ārsti speciālisti (terapeits, ķirurgs/traumatologs un anesteziologs) un divas māsas dienas laikā un divi ārsti speciālisti  (ķirurgs/traumatologs un anesteziologs) un māsa nakts laikā. SIA “Aiz­kraukles slimnīca” valdes priekšsēdētāja Alīda Vāne informē, ka rakstiski ierosinājusi Aizkraukles traumpunktā atļaut strādāt nevis terapeitam, bet  anesteziologam/reanimatologam, lai varētu sniegt labāku un kvalificētāku palīdzību.
Par speciālistu skaita nodrošinājumu nosacīti dienas un nakts darba laikā (16 + 8 stundas vai 14 + 10 stundu) varēs lemt ārstniecības iestādes vadība atbilstoši reālajai pacientu diennakts plūsmai.
Darba grupas ierosinājumi vēl jāiekļauj grozījumos Ministru kabineta noteikumos nr. 1046 “Veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtība”. “Kā liecina prakse, līdz grozījumu apstiprināšanai vēl daudz kas var mainīties, tādēļ pagaidām konkrēti vēl nav zināms, kādi speciālisti strādās Aizkraukles traumpun­ktā, tomēr ir skaidrs, ka finansējumu samazinās no 134 tūkstošiem latu līdz 100 tūkstošiem latu gadā,” saka Alīda Vāne.