Var apgūt aukles profesiju

Šajā mācību gadā Aizkraukles profesionālā vidusskola piedāvāja apgūt arī aukles profesiju, taču interesi par to izrādījušas tikai divas jaunietes. Tāpēc Aizkraukles profesionālās vidusskolas direktores vietniece mācību darbā Rasma Auzenberga Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Aizkraukles filiāles rīkotajā ikmēneša informatīvajā dienā jauniešiem stāstīja par skolas piedāvāto jauno programmu.
Aizkraukles profesionālā vidusskola piedāvā jauniešiem vecumā no 17 līdz 29 gadiem (ieskaitot) bez maksas apgūt septiņas profesijas. Autoatslēdznieka, autodiagnostiķa, lokmetinātāja, galdnieka, apdares darbu strādnieka un pavāra arodu jaunieši izglītības iestādē varēja apgūt arī iepriekš. Šoruden piedāvājumā ir arī aukles profesija. Mācoties kādā no šīm programmām, jaunietis atbilstoši sekmēm var saņemt stipendiju līdz 115 eiro mēnesī, kā arī iegūt profesijai nepieciešamo sertifikātu vai apliecību, ja to paredz konkrētā izglītības programma un tas nepieciešams darba tirgū.
Rasma Auzenberga, Aizkraukles profesionālās vidusskolas direktores vietniece izglītības jomā, uzsvēra, ka programma “Auklis” vairāk piemērota jaunietēm, īpaši jaunajām māmiņām, taču, ja vien būtu interese, skolā uzņemtu arī puišus:
— “Aukļa programmā jaunieši var apgūt ievadu pedagoģijā, psiholoģijas pamatus, idejas bērna radošās darbības, kustību aktivitāšu un brīvā laika organizēšanai, uzlabot savas iemaņas mājturībā, bērna aprūpē, bērna uzturā un ēdināšanā. Programmā iekļautas nodarbības arī rotaļlietu izgatavošanā, veselības mācība un pirmās palīdzības sniegšana, kā arī nodarbības, kurās pasniedzēji skaidro, kas jāzina par darba tiesiskajām attiecībām.”
Ar dokumentu, kas apliecina, ka jaunietis ir beidzis šo programmu Aizkraukles profesionālajā vidusskolā, par aukli var strādāt ģimenē, pirmsskolas izglītības iestādē vai bērnunamā. Šobrīd grupu vairs nevar nokomplektēt, to varēs tikai nākamajā semestrī. Lai grupu atvērtu, vajag vismaz 16 jauniešu.
NVA Aizkraukles filiāles darbinieces jauniešiem vecumā no 15 līdz 29 gadiem informatīvās dienas rīko reizi mēnesī.
“Mūsu mērķis ir pēc iespējas īsākā laikā iesaistīt katru jaunieti kādā programmā vai panākt to, lai viņš atrod darbu un vairs nav bezdarbnieks. To, kāpēc jaunieši ir tik kūtri un nelabprāt izmanto piedāvātās iespējas, vienprātīgi nav iespējams atbildēt. Ir jaunieši, kuri ir aktīvi un, esot bezdarbnieka statusā, izmanto visas iespējas, ko vien mēs piedāvājam,” stāsta NVA Aizkraukles filiāles koordinējošā eksperte Vija Kazāka.
Savukārt Aldona Britāne, NVA Aizkraukles filiāles karjeras konsultante, par iepriekšējo pieredzi, strādājot ar jauniešiem bezdarbniekiem, teic: “Jaunieši ir ļoti dažādi. Diemžēl liela daļa vīpsnā par iespēju strādāt, ja saņemtu minimālo algu. Daudziem nav ne izglītības, ne profesijas, ne darba pieredzes, tāpēc mūsu piedāvātās iespējas ir kā pakāpiens, atspēriens, lai izkļūtu no bezdarbnieka statusa, taču daudzi grib lielu algu uzreiz — bez pūlēm.” ◆
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra