Kļūt par izglītotu vēlētāju
Priekšvēlēšanu solījumu vienmēr ir daudz, un tie aptver visas jomas. Arī pirms 12. Saeimas vēlēšanām vairākas partijas sola būtiskas izmaiņas nodokļu sistēmā. Piemēram, sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa” piedāvā ieviest tādu nodokļu sistēmu, kurā “atbilstoši progresivitātes principam augstākus nodokļus maksās tie, kam ir lielākas iespējas nopelnīt, bet mazāko ienākumu saņēmēji maksās zemākus nodokļus”. Saskaņieši sola līdz 5% samazināt PVN likmi veselīgai pārtikai, kā arī nepiemērot PVN apkurei.
Arī “Vienotība” sludina, ka jāveido tāda nodokļu politika, kas “mazina nevienlīdzību un taisnīgāk sadala nodokļu slogu starp iedzīvotājiem ar zemiem un augstiem ienākumiem, saglabājot vidēji zemu nodokļu slogu kopumā”. Zaļo un Zemnieku savienība sola nodrošināt uzņēmējiem stabilu un prognozējamu nodokļu sistēmu un Eiropas Savienības fondu atbalstu. Savukārt Nacionālā apvienība “”Visu Latvijai!” — “Tēvzemei un Brīvībai”/LNNK” nevienlīdzības mazināšanai piedāvā mainīt nodokļu sistēmu tā, lai iedzīvotāju ienākuma nodoklim būtu progresīvais princips. Partija “No sirds Latvijai” savā priekšvēlēšanu programmā uzsver sociālās nevienlīdzības mazināšanu, piedāvājot paaugstināt ar nodokļiem neapliekamo minimumu līdz minimālajai algai.
Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars, vērtējot iesniegtos deputātu kandidātu sarakstus 12. Saeimas vēlēšanām, teicis, ka vismaz statistikas dati liecina, ka deputātu kandidāti kļuvuši izglītotāki, ar to domājot kandidātu norādītās ziņas par iegūto izglītību. Gribētos, lai, sagaidot 12. Saeimas vēlēšanu rezultātus, to pašu varētu teikt arī par vēlētājiem. Ar to domāju katra vēlētāja spēju spriest un objektīvi vērtēt aizvadītos četrus gadus, atsaucot atmiņā, par kuru politisko spēku balsojām un kāpēc. Kādēļ aizvadīto četru gadu laikā nevienai politiskajai partijai neienāca prātā samazināt PVN likmi pārtikai, reorganizēt nodokļu sistēmu, veicināt reģionu attīstību vai paaugstināt neapliekamo minimumu? Kas ir traucējis strādāt vēlētāju labā, otrajā plānā atstājot savas personiskās ambīcijas un partijas intereses? Manuprāt, izglītota vēlētāja motivācija balsot par kādu politisko spēku ir politiķu līdzšinējā darba objektīvs izvērtējums, nevis sekošana tiem, kuri sola putna pienu.
Ja četru gadu laikā izdotos ieviest kaut trešo daļu no priekšvēlēšanu solījumiem, ikviena Latvijas iedzīvotāja — pensionāra, studenta, daudzbērnu ģimenes un bezdarbnieka — dzīves līmenis krietni uzlabotos. Diemžēl lielākā daļa solījumu tā arī paliek vien no pastkastītēm izsviestajos reklāmas bukletos, tukši izskan televīzijas un radio reklāmās, līdz īstenošanai dzīvē nemaz nenonākot.
Kategorijas
- Reklāmraksti
- Afiša
- Balles
- Izstādes
- Koncerti
- Teātris
- Citi pasākumi
- Sporta pasākumi
- Laikraksta arhīvs
- Foto un video
- Veselība
- Vaļasprieks
- Lietotāju raksti
- Latvijā un pasaulē
- Dzīve laukos
- Izglītība
- Operatīvie dienesti
- Novadu ziņas
- Aizkraukles novadā
- Jaunjelgavas novadā
- Kokneses novadā
- Neretas novada
- Pļaviņu novada
- Skrīveru novadā
- Vecumnieku novadā
- Viesītes novadā
- Sports
- Viedokļi/Komentāri
- Statiskas lapas
- Pazudis/atrasts
- Abonēšana
- "Staburaga" projektu raksti
- Kultūra